Nowe standardy dla branży przewozów w Polsce. Jak zostać kierowcą partnerskim Bolt?

bolt 1 800x500 - Nowe standardy dla branży przewozów w Polsce. Jak zostać kierowcą partnerskim Bolt?

bolt 1 150x150 - Nowe standardy dla branży przewozów w Polsce. Jak zostać kierowcą partnerskim Bolt?

Nowe standardy dla branży przewozów w Polsce.  Jak zostać kierowcą partnerskim Bolt?

Od połowy listopada w Bolcie obowiązuje rozszerzony proces weryfikacji kierowców. Oznacza to konieczność dostarczenia do weryfikacji szeregu dokumentów, co pozwoli podnieść jakość i bezpieczeństwo przejazdów na platformie. Kierowcy i kierowczynie mają czas na dostarczenie dokumentów do końca grudnia.

Wśród nowych dokumentów i wymagań, które zespół ekspertów Bolt będzie weryfikował, znajdują się:

  • licencje lub wypisy na wszystkie gminy, gdzie flota lub kierowca chce świadczyć usługi (licencja musi być wpisana do rejestru CEIDG),

  • potwierdzenie przejścia badań medycznych i psychotestów,

  • identyfikator kierowcy taxi w miastach, gdzie obowiązuje,

  • zdjęcie prawidłowo oznaczonego auta,

  • zdjęcie tyłu dowodu rejestracyjnego.

Wprowadzone zmiany są uzupełnieniem dotychczasowych dokumentów – zdjęcia lub skanu prawa jazdy, zaświadczenia o niekaralności, dowodu osobistego lub paszportu. Kierowcy zobowiązani są również do przestrzegania Standardów bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką.

Wszystkie dokumenty, które podlegają weryfikacji muszą zostać załączone na etapie rejestracji. Kierowcy, którzy już świadczą usługi na platformie muszą dodać brakujące dokumenty. Można to zrobić w portalu flotowym lub na koncie kierowcy. W Warszawie kierowcy mogą dostarczyć dokumenty do Punktu Obsługi Kierowców Bolt, pierwszego takiego punktu platformy w Polsce. Kolejnych 11 powstanie w największych polskich miastach. W punktach kierowcy będą musieli przedstawić konieczne dokumenty, a specjalnie przeszkolony zespół Bolt będzie je szczegółowo weryfikował przed dodaniem do platformy.

Zaostrzenie wymagań wobec kierowców Bolt jest kolejnym etapem pracy platformy nad poprawą jakości i bezpieczeństwa. W listopadzie Bolt zadeklarował, że przeznaczy 10 mln zł na rozwój technologii i procesów weryfikacji współpracujących kierowców. Część z wprowadzanych rozwiązań stanowi wynik rozmów z przedstawicielami instytucji administracji publicznej, w czasie których zespół Bolt wsłuchiwał się w sugestie i oczekiwania ekspertów.

Kierowcy oraz floty mają czas na dostarczenie dokumentów do końca grudnia.

By Joanna